Zajímavosti

2013-06-24 16.23.00.jpg
Jelikož dne 24.6.2013 mělo jednání vedení firmy IAC Group, sídlící z Nových Zákupech s manažerkou z USA s kterou přijel i její syn, byli jsme požádáni o zajištění programu pro chlapce. Naše jednotka neváhala a připravila celou akci i přes nepříznivé počasí. Chlapec si prohlédnul stanici HZS Česká Lípa, základnu JSDHO Zákupy, povozil se na našem člunu na Zákupském koupališti, svezl se naší CAS24 T815 VVN a nakonec dostal i český hasičský stejnokroj PSII. Chlapec byl programem nadšený a po ukončení byl odvezen zpět ke své mamince do firmy IAC, kde končilo jednání. DĚKUJEME za skvělou zkušenost a přejeme šťastnou cestu domů.

Letos o dovolené jsem zavítal do Dubrovníku v Chorvatsku. Jako asi každý hasič tak i já jsem byl zvědavý na požární vybavení tamní jednotky. Proto jsem se rozhodl, že je navštívím a pokusím se ulovit nějaké snímky jejich techniky. K mému velkému překvapení se nás ihned při příchodu ke zbrojnici ujal starší hasič a chtěl nám ukázat auto. Když jsem mu vysvětlil, že i já dělám do hasičského řemesla, tak se mu na tváři objevil úsměv a už mě nepustil ke slovu. Okamžitě nás zatáhl do prostor zbrojnice a začal na mě chrlit spoustu informací. Po prohlídce garáží mě zavedl i do operačního centra a na rozloučenou dal synovi obrázek  sv. Floriánem. K nahlédnutí přikládám pár fotografií, které se nám podařilo nafotit.

Pačes R.

Fotky mi přivezl Pražák z výletu po USA.
Photo Server 456.jpg
Photo Server 457.jpg